Gazetari maqedonas: Kosovarët luftuan në Kumanovë për para (VIDEO)


Sonte, në kudër të emisionit Zona Express me autor Leonard Kerqukin, është transmetuar dokumentari “Kurthi i Kumanovës”; kushtuar betejës dy ditëshe mes disa luftëtarëve nga Kosova dhe forcave policore maqedonase.
Gazetari i famshëm, Sasho Ordanovski, zbulon detaje shumë interesante për ngjarjen e Kumanovës.

Shikojeni videon për të mësuar më shumë.
lajm2-kumanova_1461523700-1809701