Ftesa e Rita Orës: Në pavarësinë e Kosovës dua shumë njerëz si në Shqipëri

rita3-370x290Këngëtarja kosovare me famë botërore, pas performimit me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, po pregatitet për 5 vjetorin e Kosovës, vendlindjes së saj të dashur.

Në faqen e saj personale në Tëitter Rita Ora poston për fansat e saj në mbarë globin: “Hej dhe një muaj dhe është pavarësia e Kosovës. Do të jeni jua aty?? Ju duam aty si për Pavarësinë e Kosovës. Ahhh shpresoj…”.

Këngëtarja që për momentin është kryefjala e shoëbiz-it botëror, këndoi falas me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë në koncertin madhështor që u mbajt në sheshin “Nënë Tereza”.

Ishte ky koncerti i parë i Orës në Shqipëri dhe me shpresën se nuk do të jetë perfomimi i saj i fundit për publikun që ka gjakun e saj.