Fotoja e 22-vjeçares së plagosur pushton rrjetin, arsyeja do t’u këpusë shpirtin

Pas tragjedisë së tmerrshme të Las Vegas-it fundjavën e kaluar, njerëzit po shpërndajnë në rrjetet sociale momente të “heronjve” dhe të të mbijetuarve, që bënë gjithçka mundën për të ndihmuar ata që kishin më shumë nevojë.

Lauren Harkins ka bërë publike në Facbook një foto shumë emocionuese të të fejuarës së kushëririt të saj, Summer Clyburn, një nënë 22-vjeçare, e cila mori një plumb për të shpëtuar jetën e partnerit të saj.

“Nëse ky nuk është përkufizimi i një gruaje të fortë, atëherë nuk e di se çfarë mund të jetë tjetër. Mori një plumb në shpinë për të shpëtuar jetën e dikujt tjetër dhe është ende e fortë për fëmijën e saj dhe për dashurinë e jetës”,  shkruan Harkins.

Summer vrapoi për të shpëtuar të fejuarin e saj por u qëllua papritur nga një armë. Fatmirësisht pas ndërhyrjes së mjekëve ajo ndodhet jashtë rrezikut për jetën.