Formula perfekte për zbardhjen e lëkurës! Duhet ta provoni!

Ky ilaç që ne do të paraqesim do t’ju ndihmojë të zbardhni lëkurën tuaj dhe ka vetëm 2 hapa. Në hapin e parë, ju do të pastroni poret dhe shtresën e pajetë të lëkurës dhe në të dytën do të zbardhni lëkurën tuaj.

Hapi i parë: Pastrim;
Merrni 1 lugë sheqer dhe vendoseni në një tas. Hidhni 3 lugë gjelle lëng portokalli, 1 lugë çaji vaj ulliri dhe i lugë 1 çaji mjaltë.

Përziejini dhe gjithçka është gati. Aplikoni këtë përzierje në poret tuaja dhe masazhoni lëkurën për disa minuta.

Hapi i dytë: Zbardhja e lëkurës;
Vendoseni 2 lugë gjelle miell orizi në një tas. Shtoni ¼ e një luge çaji sodë buke dhe 6 lugë gjelle lëng portokalli.

Vendosni një shtresë të trashë të kësaj përzierjeje në lëkurën tuaj dhe lëreni për 20 minuta.