Formacioni i çmendur i Guardiolës, 1-8-1

Pep Guardiola sails past the language barrier at Bayern Munich unveiling - video
Ekziston një kuriozitet i madh rreth formacionit të cilit do ta aplikojë Pep Guardiola sezonin tjetër me Bayern Munichun. Pas tre trofeve të edicionit të shkuar, tifozët dhe shtypi gjerman presin gjëra të mëdha nga ish trajneri i Barcelonës, i cili duhet të arrijë të impresionojë me një skuadër e cila ka qenë pothuajse në perfeksion sezonin e kaluar.
Dhe, tabloidi Bild, në shaka e ka postuar para kohe një modul që mund ta përdor Pep: një formacion 1-8-1, sidomos pas arritjes së përforcimit të ri Thiago Alcantara.
Dhe, nëse luan vërtetë kështu, është mjaft kurioze t’i shohim se si do të lëvizin lojtarët… /LajmeOnline/