Floriana Garo pushime te nxehta me te dashurin Tedi Ngjela (FOTO)

Floriana Garo ka qene 15 vjec kur familja e saj fitoi llotarine amerikane dhe ajo u largua per te prekur endrren e shume shqiptareve.

Zmadho fotografinë

Floriana Garo pushime te nxehta me te dashurin Tedi Ngjela (FOTO)

Ikja 15 vjec nga Shqiperia per ne Amerike, studimet ne New York dhe historia e dashurise me biznesmenin Tedi Ngjela.

Ne tavolinen ku eshte ulur, ne ambientet luksoze te nje qendre tregtare ne Tirane e shoqeron nje gote uji. Duke mos ndare nga pamja, buzeqeshjen nis e na flet per veten. Floriana Garo ka qene 15 vjec kur familja e saj fitoi llotarine amerikane dhe ajo u largua per te prekur endrren e shume shqiptareve. Muajt e pare ne ate vend nuk ishin te lehte per Florianen, aq sa tregon se pesoi nje lloj mbylljeje ne vetvete. Me pas gjerat ndryshuan. Pas perfundimit te kolegjit, ajo shkon ne New York, ku ja nis cdo gjeje nga e para. Jeton vetem. Shkollohet. Ben pune nga me te ndryshmet qe mund te bej nje student, edhe kameriere…

Ndersa rrefen, eshte krenare per veten dhe menyren se si ia ka dale ne ate periudhe, aq sa nuk e kupton guximi qe ka pasur duke e justifikuar me moshen. Te jesh femer e bukur ne Amerike jo vetem te ndihmon, per Florianen ky ka qene nje avantazh i madh. E konsideron veten me fat, deri me tani jeta i ka ofruar ate qe do. Ardhjet me pushime ne Shqiperi linin gjurme, jo vetem te Floriana, por edhe tek njerezit qe e shihnin. Aq sa nje djale biznesmen, nje dite, e kontaktoi ne facebook dhe i tha: “Po i hipi avionit e po vij aty”. Ashtu u be. Kur Floriana ishte ne vitin e fundit ne shkollen e larte, nisi dhe historine e dashurise qe me vone e beri qe te vinte e te jetonte ne Shqiperi. Sot ajo bashkejeton. Eshte aktivizuar si imazh i disa reklamave dhe aktualisht eshte prezantuesja e rubrikes se motit ne “ABC News”. Bukuroshja me nje shtat 180 e gjate ka pushtuar faqet gazetave dhe revistat pasi eshte perzgjedhur si perfaqesuesja e Shqiperise ne “Miss Bota”.

Zmadho fotografinë

Floriana Garo pushime te nxehta me te dashurin Tedi Ngjela (FOTO)

Floriana Garo pushime te nxehta me te dashurin Tedi Ngjela (FOTO)
Zmadho fotografinë

Floriana Garo pushime te nxehta me te dashurin Tedi Ngjela (FOTO)

Floriana Garo pushime te nxehta me te dashurin Tedi Ngjela (FOTO)