Florian Marku ‘masakron’ Grekun, përgjaket flamuri grek në tuta në mes të Athinës (Video)

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka zhvilluar sot ndeshjen e rradhës ‘Kick-box” dhe përballë ka pasur grekun Botakos. Ndeshja mes lushnjarit dhe Botakos u zhvillua në Athinë.
Kampioni shqiptar ka fituar ndeshjen duke e masakruar kundërshtarin në vetëm 4 minuta. Ai nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren e tij
Botakos u përgjak nga goditjet e shumta të Markut, madje në tutat ndodhej dhe flamuri grek. Pavarësisht se boksieri grek kishte mbështetës të zjarrtë, Florian Marku arriti të dilte fitmitar në këtë garë.
Shikoni videon me poshte
VIDEO