Flet Pep Guardiola, ja arsyjet!

Pas debaklit të pësuar nga skuadra madriliene Real Madrid me rezultat 0:4 dhe 0:1 rezultat të përgjithshëm (0:5), kryetrajneri katalunas i Bayern Munchen Pep Guardiola morri të gjithë barrën mbi supet e veta duke deklaruar :
“Ne luajtëm keq , është faji im dhe përgjegjsia ime. Ne garojmë në nivelet më të larta të futbollit europian dhe me këso gabime është e natyrshme të ndëshkohesh. Do e bëjë të pamundurën që ti motivojë sërish lojtarët për sfidat e mbetura”