Flet familja, besohet se 43 vjeçari u vetëvra për shkak të varfërisë (Video)


Vetevrasje ne Skenderaj by GazetaExpress
Të ardhurat e vogla e varfëria e madhe besohet se e quan në vetëvrasje 43 vjeçarin Safet Mangjolli nga fshati Mikushnicë e Skenderajt.
Familjarë të tij kanë treguar se që nga paslufta, i ndjeri kishte jetuar në kushte të tilla të vështira.

Gazmend Mangjolli ka thënë se vëllai i tij ishte i dëshpëruar nga papunësia dhe mungesa e të ardhurave.

Edhe më herët, sipas tij, si pasojë e kushteve të rënda, i ndjeri kishte tentuar të vetëvritej.
Në mungesë të një vendi pune, ai bukën e siguronte duke shitur shpezë në treg.
PALO