FIFA: Ja goli më i mirë i vitit [VIDEO]

fifaGoli i Miroslav Stoch, lojtarit të ekipit turk Fenerbahce, të shënuar kundër Gençlerbirligit, më 3 mars 2012 në kuadër të Kampionatit turk të futbollit, është shpallur për golin e vitit në botë.
Stoch ka fituar kundër brazilianit Neymar dhe Radamel Falkaos.

“Kjo për mua është shumë e rëndësishme. Vetëm pjesëmarrja ime këtu çështja e madhe. Falënderimet më të mëdha për këtë ia detyrojë klubit për të cilin luaj”, ka thënë sllovaku modest.