FATI YT SOT/E mërkurë 7 qershor 2017

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 7 qershor 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Qysh në orët e para të mëngjesit mund të ndiheni nervoz dhe të tensionuar. Përpara jush do të shfaqet një provë e rëndësishme, kështu që përqendrojeni të gjithë energjinë tuaj vetëm në një drejtim. Në dashuri, pritet një kthesë pozitive, si për ata që janë në çift, ashtu edhe për beqarët.

Demi

Është një moment shumë i mirë për t’ia nisur nga e para me ide të reja për karrierën tuaj. Tregohuni kurajozë dhe mos kini frikë së guxuari, pasi vetëm në këtë mënyrë do rrisni të ardhurat tuaja. Edhe në dashuri, është një mundësi e mirë për të rindezur pasionin. Kujdes me shëndetin, do jetë disi delikat sot.

Binjakët

Do të ndiheni të lirë për të çuar përpara aktivitete të reja krijuese, pasi do jetë pikërisht këmbëngulja juaj ajo që do ju japë rezultate të shkëlqyera. Dashuria ka nevojë për stimuj të vegjël, sidomos nëse gjatë ditëve të fundit keni pasur zënka me partnerin/en. Beqarët bëjnë mirë të mos marrin vendime serioze për të ardhmen sepse nuk është momenti i duhur.

Gaforrja

Dini si të jeni gjithmonë seriozë dhe efikas në punë, por gjatë kësaj dite do të jeni të hutuar. Një lajm i mirë në dashuri, do ju bëjë shumë euforik. Ka ardhur momenti që të nisni të mendoni për avancimin e lidhjes, pse jo dhe bashkëjetesës. Ata që janë vetëm do kenë takime interesante.

Luani

Përpara se të nisni projekte dhe iniciativa të reja, mundohuni të mendoni se çfarë është më mirë për ju dhe karrierën tuaj. Dashuria paraqitet në nivel të mirë, por duhet të tregoheni më të drejtpërdrejtë, në diskutimet e disa çështjeve të mbetura pezull. Në planin financiar do përballeni me disa probleme të vogla, kujdes.

Virgjëresha

Mundohuni të përqendroheni në nevojat tuaja. Kohëve të fundit distanca me partnerin/en ju bën të ndiheni të lënë pas dore dhe jo shumë të vlerësuar. Mundohuni që disa nga detyrat tuaja t’ua besoni njerëzve tek të cilët keni besim, në mënyrë që të gjeni kohë për t’iu përkushtuar lidhjes tuaj. Beqarët do kenë një ditë plot takime.

Peshorja

Mund të përballeni me jo pak vështirësi në nisjen e projekteve të reja, ndoshta sepse nuk ndiheni të sigurtë në zgjedhjet e bëra në të kaluarën ose sepse nuk u besoni bashkëpunëtorëve tuaj. Kujdes, sepse kjo do sjellë paqëndrueshmëri edhe në të ardhurat tuaja financiare. Në dashuri, mos u tregoni shumë agresiv.

Akrepi

Tregohuni shumë të kujdesshëm në zgjedhjet që do të bëni, sidomos në punë. Do të merrni përgjegjësi të reja për karrierën tuaj, por mundohuni që të mos i ezauroni të gjithë energjitë tuaja. Në dashuri do të ketë të reja intriguese, si për ata që gëzojnë një lidhje, edhe ata që janë ende vetëm. Përgatituni.

Shigjetari

Përqendrohuni vetëm në projekte me rrezik të ulët dhe mundohuni që të shmangni stresin. Keni kaluar disa ditë pune gjatë të cilave keni qenë shumë emotiv, dhe ende nuk keni arritur të gjeni ekuilibrin tuaj. Mbrëmja pritet të shoqërohet me ngjarje të favorshme, veçanërisht për të dashuruarit.

Bricjapi

Do të nisë një ditë gjatë së cilës do të jeni shumë të angazhuar me zgjidhjen e disa situatave të papritura. Në dashuri do të jetoni momente pasioni, veç mos lejoni që të viheni në qendër të vëmendjes së personave shumë kritikë. Shëndeti do shfaqë disa shqetësime të vogla, por asgjë serioze.

Ujori

Pritet një ditë paqësore dhe relaksuese, dhe ju do të ndiheni disi më të qetë, pasi keni kaluar një javë të pasur me ngjarje dhe projekte. Mundohuni të rindizni emocionet tuaja dhe pasionin dhe gjithçka do të shkojë më së miri në lidhjen tuaj të dashurisë. Kujdes me shpenzimet e tepruara.

Peshqit

Mundohuni të ruani një profil të ulët, do të ndikoheni nga impulset tuaja dhe kjo gjë mund të jetë e rrezikshme për raportet tuaja. Tregohuni të kujdesshëm me shpenzimet, sidomos për sa u takon blerjeve që kanë të bëjnë me punën. Beqarët duhet t’i marrin pak më seriozisht ftesat për takime, nëse nuk duan të qëndrojnë më vetëm.