Fansat më të mëdhenj të Shakirës – FOTO

0Shakira performoi në ceremoninë mbyllëse të Finales së Botërorit “Brazil 2014”. Ajo këndoi këngën (Dare la la la). Këngëtarja kolumbiane solli shumë energji së bashku me Carlinhos Brown në stadiumin e Marakanasë.

Në ceremoninë mbyllëse performuan dhe Carlos Santana e Wyclef Jean. Shakira pas performancës solli në skenë edhe djalin e saj, Milan.

Gjithashtu, i pranishëm ishte edhe Gerad Pique që së bashku me djalin shijuan ceremoninë mbyllëse. 37-vjeçarja Shakira takoi Pique, kur promovoi këngën zyrtare (Waka Waka) të Botërorit në Afrikën e Jugut në vitin 2010. Ajo tha: “Nuk do ta harroj kurrë që unë takova dashurinë e jetës time në kupën e Botës”.

Në konferencën përpara ceremonisë mbyllëse Shakira tha: “Jam shumë e lumtur që jam në Brazil. Këtu kam filluar karrierën time shumë vite më parë dhe brazilianët më kanë mbështetur dhe gjithmonë jam ndjerë edhe pak braziliane”.

0

0a

0d

Rio De Janeiro, Brazil. 13th July, 2014. Colombian singer Shakira (C) performs in the closing ceremony before the final match between Germany and Argentina of 2014 FIFA World Cup at the Estadio do Maracana Stadium in Rio de Janeiro, Brazil, on July 13, 2014. © Lui Siu Wai/Xinhua/Alamy Live News

0h

0b

0c

0e

0g