Fakte tronditëse nga Nano: Ja pakti 10 vjeçar Rama-Meta (VIDEO)

Fatos-Nano
Teksa hapen arkivat e vjetra, shumë përgjigje meren në kohë reale, duke hedhur poshtë shumë hipoteza. Në një intervistë të dhënë vite më parë nga Fatos Nano, nxjerr në dritë të diellit një pakt dhjetë vjeçar ndërmjet Ilir Metës dhe Edi Ramës.

Fatos Nano, gjatë një interviste që ka dhënë për emisionin “Opinion”, ka folur për një pakt, që sipas tij, është bërë mes Edi Ramës dhe Ilir Metës.

Në qershor të vitit 2001, pasi ulem ne tavolinë me Metën ai me thotë: A ta marrim dhe Edin…?, ka thënë ai gjatë intervistës.

Më tej ai ka folur konkretisht për një marrëveshje bashkëpunimi politik dhe qeverisës 10 vjeçar. Për më tepër, ndiqni videon e cila zbulon fakte tronditëse.

http://dai.ly/x3xgqty