Evitohet tragjedia në Kamëz, shpëtohen mrekullisht nga zjarri 3 fëmijë

Zjarri i shkaktuar nga një shkëndijë elektrike në televizorin e katit të parë të një banese dy katëshe ka rrezikuar jetën e 3 fëmijëve në rrugën “OSBE” në Kamëz.
Banorët kanë njoftuar shërbimin zjarrfikës në momentin që kanë dëgjuar thirrjen për ndihmë të fëmijëve. Këta të fundit nuk arrinin të dilnin nga banesa për shkak se dera ishte bllokuar.
Shërbimi zjarrfikës që ndodhet i stacionuar në Kodër Institut është nisur menjëherë.
Falë ndërhyrjes në kohë dhe shpejtësisë së veprimeve të efektivëve, janë arritur të nxirren nga banesa pa dëmtime tre fëmijët me iniciale A.H 3 vjeç, A.H 12 vjeç dhe 15-vjeçarja me iniciale E.H.
Për më shume detaje shikoni Videon e mëposhtme:

Video Link