Epabesueshme dy futbollistë portugezë shokë e Ronaldos në aeroportin e Brukselit, në momentin e sulmit terrorist


Dy futbollistë të rinjë portugezë ishin ne aeroportin Zaventem në Bruksel, në momentin e shpërthimeve të cilat lanë të vdekur rreth 30 persona.
Futbollistët e rinjë të skuadrës portugeze Potrimonense, Francisco Pacheco dhe Alexandre Pimenta, ndodheshin në aeroportin e Brukselit, në momentin e sulmeve terroriste.
Fatmirësisht Pacheco dhe Pimenta kanë shpëtuar pa lëndime, përcjell Lajmi.net nga Sport.es.
Në momentin e shpërthimit, ata veçse e kishin kaluar zonën e kontrollit dhe ndodheshin në aeroplan.
brusel-650x358