El Classico i parë në tetor: ” Ja cfar thot Ronaldo “

Liga Spanjolle ka bërë publike ndeshjet e edicionit të ri, ku dy superfuqitë e këtij shteti do të ndeshen me njëra-tjetrën së pari në tetor dhe pastaj në mars.

f.0709142335802_m

Ndeshja e parë El Classico mes rivalëve të përbetuar, Barcelonës dhe Real Madridit, do të zhvillohet me 27 tetor në Camp Nou, ndërsa El Classico i dytë do të luhet me 23 mars të vitit tjetër.

Në ndërkohë, Barca do të fillojë mbrojtjen e titullit me një ndeshje në shtëpi kundër Levantes me 17 ose 19 gusht.

Ndërsa, Los Blancos ndeshjen e parë do ta zhvillojnë kundër Betisit në Santiago Bernabeu, njëherësh kjo do të jetë ndeshja e parë në La Liga nën drejtimin e trajnerit të ri, Carlo Ancelotti.

Ndeshja e parë e Superkupës së Spanjës mes Atletico Madridit dhe Barcelonës do të zhvillohet me 21 gusht në Vicente Calderon, kurse ndeshja kthyese luhet pas shtatë ditëve në Camp Nou.