EKSKLUZIVE: Polici e vrau Ilmi Lufaj nga fshati Strellëc


“Zeri.info” mëson se viktima është Ilmi Lufaj rreth moshës 35 vjeçare nga fshati Strellëc i komunës së Deçanit.

Lufaj është vrarë me armë zyrtare nga një polic i stacionit policor të Deçanit. Ende nuk dihen rrethanat dhe arsyet e vrasjes.

Një banor i fshatit Strellëc i ka thënë zeri.info se as familja ende nuk i ka mësuar arsyet e vrasjes.

Ndërkohë polici që ka kryer vrasjen është i një fshati ngjitur me fshatin e viktimës.

LEXO EDHE: Policia e konfirmon: Kolegu ynë vrau një person

Viktima dhe polici sipas të afërmeve nuk kanë pasur asnjëherë më parë probleme mes vete.
auto_auto_vrasje14160374971460970560