Ekskluzive/ Nuni i trinjakëve rrëfen gjithçka: Si ndodhi ngjarja në detaje, s’i kyçi e ëma brenda

Në një prononcim ekskluziv, nuni i trinjakëve që humbën jetën sot në flakë ka vendosur të rrëfejë ngjarjen reale dhe detajet e ngjarjes tragjike në fshatin Romanat të Durrësit.
Ngjarja ka tronditur një Shqipëri të tërë dhe ndërkohë që ishte e zbardhur në copëza, ju sjellim versionin e ngjarjes rrëfyer nga një person shumë i afërt i familjes.
Familja është shumë e prekur nga ngjarja dhe akoma më shumë nga versionet e ndryshme të pavërteta të publikuara në media, të formëzuara në detaje të rreme.
Nuni i trinjakëve ka shkruar se nëna e tyre Migena gjendej tek vjehrri i saj i cili ndodhej 30 metra larg shtëpisë dhe jo tek mamaja e saj siç u deklarua në shumë versione jozyrtare.
Lexo lajmin e plotë më poshtë

Vazhdim