Edhe Xherdan Shaqiri krenar me Majlinda Kelmendin (Foto)


Suksesit të Majlinda Kelmendit i është gëzuar edhe futbollisti kosovar Xherdan Shaqiri.
Reprezentuesi i Zvicrës nuk ka lënë pa komentuar suksesin e xhudistes tonë dhe madje i është gëzuar
“Congratulation ?#‎MajlindaKelmendi european Judo champion! Krenar me ty Majlinda”, ka shkuar Shaqa në ‘Facebook’.
Shaqiri pritet që pas pranimit të Kosvës në UEFA e FIFA të luajë për vendlindjen e tij.
J