E tmerrshme shiko si vdiq në ring përpara mijëra shikuesve (Video)

step5

Një lojtar meksikan i wrestling ka vdekur në ring përpara mijëra spektatorëve pasi mori një goditje të fortë prapa veshit dhe spektakli vazhdoi për rreth 2 minuta përpara se të kuptohej se diçka nuk po shkonte.

 

Pedro Aguayo Ramirez, i njohur edhe si Hijo del Perro Aguayo (Biri i Qenit Aguayo), ngeli i varur në litar pas një goditjeje të fortë me shkelm në qafë nga kundërshtari i tij, Oscar Gutierrez, i njohur si Rey Misterio. Ndeshja vijoi edhe për dy minuta deri sa lojtarët e tjerë dhe arbitri Aguayo të kuptonin se diçka nuk shkonte me yllin meksikan të wrestling.

22 mars 2015 (gazeta-Shqip.com)