E rëndë, nëna dhe djali 13 vjeç masakrohen me thikë nga lypësi që strehuan në shtëpi

Një djalë ka pranuar vrasjen e një nëne dhe djalit të saj 13-vjeçar në shtëpine e tyre pasi familja e mori si një lypës nga rruga dhe u kujdes për të.
Tracey Wilkinson 50 vjeç, dhe Pierce Wilkinson 13 vjeç, u qëlluan me thikë për vdekje brënda shtëpisë së tyre në Stourbridge të Anglisë më 30 mars.
Aaron Barley 24 vjeç u deklarua fajtor nga Gjykata e Birmingamit për vrasjen e dy personave.
Edhe bashkëshorti i saj Peter Wilkinson u qëllua nga agresori, por i mbijetoi plagëve. Ai arriti të telefononte urgjencën pasi u godit gjashtë herë me thikë dhe kaloi 11 ditë në spital, shkruan newssky.
Vazhdo leximin e storjes duke klikuar linkun më poshtë:

VAZHDIM