E pabesueshme, moti në fundjavë merr një kthesë të papritur

Ditët që lamë pas kanë shënuar një ulje të lehtë të temperaturave duke “shpëtuar” disi nga vapa përvëluese.

Gjatë ditës së sotme termometri ka shënuar 33 gradë celcius dhe këto temperatura do të qëndrojnë të tilla deri ditën e enjte.

Ndërkohë fundjava do të jetë me temperatura përvëluese dhe termometri do të arrijë deri në 36 gradë celsius