E pabesueshme: Ilaçi i vërtetuar kundër astmës, diabetit, sëmundjes së veshkave dhe kolesterolit

il_1457513351-428145
Kjo pemë mund të konsumohet gjatë gjithë vitit, e rritet si bishtajore. Mund ta kosnumoni në shumë forma, të zier, të pjekur, apo të konservuar. Bamia, përmban 7,6 g karbohidrate, 80 mkgr acid folik, 2 g proteina, 3 g fibra, 21 mg vitamina C dhe 60 mlg magnez dhe shumë pak kalori

Vetitë shëruese:

– pakëson absorbimin e glukozës nga ushqimi;

– parandalon gurët në veshka;

– kontrollon diabetin;

LEXO EDHE
Zbulimi: Ky është shkaku i vërtetë që Kanceri përhapet nëpër trup!
– pakëson kolesterolin;

– përmirëson sistemin imun;

– lehtëson astmën.

Receta

Bimën e vendosni në gotë, e derdhni ujin e vakët dhe e lini të qëndrojë gjatë natës. E konsumoni gjysmë orë para kafjallit.