E PABESUESHME: Albert Bunjaki tregon një lajm të keq për Adnan Januzajn


Edhe pse është shkruar se Adnan Januzaj do të luaj për Kosovën, një gjë e tillë ende nuk është e sigurt, transmeton Infokusi.com.

Majde, Përfaqësuesja e Kosovës ende nuk ka kontakte me Adnan Januzajn.

Një gjë të tillë e konfirmoi përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki.

“Me Adnanin nuk kemi kontakte deri me tani. Nëse ai i takon ende Kombëtares së Belgjikës, do ta presim një vendim nga FIFA lidhur me këtë. Jemi të interesuar që ai të luaj për Kosovën dhe do të provojmë të kontaktojmë me të. Është shumë lehtë me ftuar por duhet ta respektojmë integritetin e secilit lojtar”, tha Bunjaki në emsioninon 2 me 1 në RTV 21./Infokusi.com/
bunjaku-lojtar-euml-t-t-euml-zgjedhin-derisa-t-euml-pranohet-kosova_hd-780x439-750x375