E pabesueshme: 30 vjeçarja humb 110 kilogramë (Foto)

NJË 30 VJEÇARE NDËRMORI NJË HAP SHUMË TË RËNDËSISHËM PËR SHËNDETIN, POR EDHE ASPEKTIN FIZIK, DUKE HUMBUR 110 KG

Tracy Henderson nga Glasgow peshonte 170 kg dhe, nëpërmjet një diete të rreptë për rreth 2 vite, ajo mbërriti në peshën 60 kg.

Iniciativa i kishte ardhur, kur një ditë kishte vendosur të bënte “shopping”. Deri në ato momente, as mjekët nuk kishin mundur, që ta bindnin për të humbur peshë. “Fillova palestrën 5 herë në javë. Një dietë të balancuar me fruta, perime dhe pas dy viteve rezultati ishte i mrekullueshëm”, thotë Tracy për “Mirror”.

Tashmë, Tracy peshon 60 kilogramë. Ka filluar punën si trajnere personale, sepse dëshiron të ndihmojë edhe shumë persona të tjerë, që vuajnë nga mbipesha. “Humbja e kaq shumë kilogramëve, duket si e pamundur, por unë jam prova që mund të bëhet”, thotë Tracy Henderson.