E dhimbshme, plaka, nga frika ka gënjyer inspektoret për emrin


Gjobën e kujt ka paguar dje kreu i bashkisë së Tiranës, pas publikimit të fotos së një shitëseje ambulante, që bëri xhiron në gjithë rrjetet sociale???
Nga fotoja duket se gjoba që Veliaj ka paguar është e një qytetareje tjetër. Ajo quhet Xhevrije Micit dhe jo nënë Zyle Lami që sot publikoi nxitimthi foton duke u takuar.

“Me nënë Zylen në treg”, shkruan Veliaj në Facebook. Por burime pranë bashkisë së Tiranës, sqaruan se “nënë Zyla u kishte dhënë policëve bashkiakë një emër të rremë duke u justifikuar se nuk kishte dokument identifikimi me vete. Emri i vërtetë i saj është Zyle Lami”. Frika e saj duket qartë të sy.
veliaj-plaka-3