E dhimbshme: Nëna që i vdiq djali i vetëm në punë, ja çfarë i shkruan Hashim Thaçit (Foto)


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka postuar sot një fotografi pas një vrapimi që ka bërë në parkun e Gërmisë. Ai është ndalur për një qast para banesës së tij në Breg të Diellit, dhe ka qëndruar me fëmijët e lagjes, më të cilët ka bërë edhe një foto, transemton magazina, dhe me pas e ka postuar në Facebook. “Pas një shetitje në parkun Gërmia, u ndala me fëmijët e lagjës në Kodrën e Diellit. Liria e tyre, suksesi i tyre duhet të jetë inspirim për punën tone”, shkruan Thaci në Facebook.

Krahas shumë komenteve që i janë bërë kësaj fotografie ka qenë ai i një nëne, djali i së cilës sic shkruan Bukurie Arifi, ka vdekur duke punuar në ndërtimtari.

Ja çka shkruan nëna e 18 vjecarit që më nuk jeton:

Zotri president ishalla kta rini ikan prind e punsum se mua me vdiq djali para gjasht jave 18 vjeqar tu e punu. Po ta kishte babin e punsuar me nje rrog mujore nuk dot punonte djali im ndertimtari. E kisha vetem at djal as nje fmi tjeter e mallkoj shtetin e kosoves pse nuk kan mundsi punsimi u kthyem nga zvicra mbas lufte me nje shpres shum t madhe se do punonim e jetonim ktu n vendin ton.
t