Dy këmbësorë nga Shqipëria lëndohen në Suharekë, arrestohet shoferi

komsortËshtë arrestuar një person në Suharekë, i cili duke drejtuar veturën e tij nga pakujdesia ka goditur tre këmbësor. Në raportin e policisë, siç e transmeton telegrafi, bëhet e ditur se këmbësorët e goditur janë një mashkull dhe femra, shtetas të Shqipërisë, ndërsa kanë pësuar lëndime të rënda trupore .

Viktimat janë dërguar në QKUK-së për tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari në konsultim me Prokurorin është ndalur në mbajtje.