Drejt fundit dilema Xherdan Shaqiri

E ardhmja e Xherdan Shaqirit do të mësohet brenda dy ditësh. Ky është lajmi i dhënë në mediat gjermane dhe zvicëriane. Shaqa bashkë me agjentin e tij pritet të ulen nesër për të diskutuar të ardhmen e tij.

Shaqa do të diskutoi me Bayernin pozicionin e tij në këtë edicion. Nëse Shaqirit nuk i garantohet vend në formacionin titullar,

Shaqiri pritet të filloi bisedimet me skuadrat e interesuara për të. Sipas mediave zvicërane, Liverpooli është skuadra e preferuar e Shaqirit.