Dramë në “Australian Open”, pëson atak kardiak babai i Murrey (FOTO)

224118

Babai ligjëror i tenistit të njohur britanik Murrey, Niger Sears ka pësuar një atak kardiak gjatë ndeshjes mes Ana Ivanovic dhe Madison Keys gjatë ditës së sotme.

Trajneri britanik i Ivanovic ka humbur ndjenjat në “Rod Laver Arsena” dhe është larguar me barelë i ndihmuar edhe nga një maskë oksigjeni Ai është dërguar nëspitalin e Melburnit për ndihmë mjekësore.

Murrey i cili do të bëhet edhe baba muajin e ardhshëm, nuk ka mundur që t’i japë kënaqësinë Nigel që të bëhej gjysh. Ai ndërkohë po luante një ndeshje në një tjetër fushë në të njëjtën orar dhe nuk ishte në dijeni të këtij incidenti.

Tenistja serbe Ivanovic e ka përjetuar shumë keq këtë ngjarje duke humbur dhe ndeshjen në tri sete, pasi kishte fituar të parin.