Doni të humbisni kile lehtësisht? Ja çfarë duhet të pini para gjumit!

Të gjithë kërkojmë mënyra efektive, kur është fjala për të arritur një peshë të kënaqshme trupore.

Kjo recetë e thjeshtë është një mundësi e mirë për të gjithë ju që dëshironi të rrezoni disa kile. Përbërësit që nevojiten mund t’i gjeni lehtësisht ose mund të ndodhen në kuzhinën tuaj.

Përbërësit:

1 limon

1 kastravec

xhenxhefil të freskët

8 gota uji të filtruar

Lani mirë limonin dhe priteni në 2 gjysma. Të dyja gjysmat ndajini në pjesë më të vogla dhe vendosini në një kanë me ujë, prisni kastravecin në feta rrethore dhe shtojeni në kanën me ujë. Shtoni gjethet e nenexhikut dhe copat e xhenxhefilit të bluara më parë. Përzieni mirë përbërësit dhe mbuloni enën me një kapak. Vendoseni përzierjen frigorifer dhe lereni të qëndrojë gjatë ditës në frigorifer, para se të flini pini 1 gotë.