Do ketë reshje në gusht? Ja ç’thonë sinoptikanët. Lajm i mirë për temperaturat

Keni planifikuar pushimet dhe keni ende dilema lidhur me motin ne gusht? Lexoni parashikimin e sinoptikaneve, a do te kete reshje dhe cfare pritet te ndodhe me temperaturat.

Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte sot pasdite, ndersa e hena mbetet ne te njetat vlera termike.

Meteoalb njofton se te marten nis renia graduale e temperaturave, renie qe do te vijoje deri te premten kur pritet qe termometri te shenoje 4 -5 grade C me pak.

Serisht e shtuna sjell nje renie me 1 – 2 grade duke bere qe mesdita te shenoje 6 – 7 grade me pak se SOT.

Tabloja e reshjeve: edhe pse priten shira te paket e te izoluar ne dt. 8 – 10 gusht, territori shqiptar do te mbetet ne kushtet e thatesires deri fundjaven tjeter