Djali 2 vjeçar vret me armë nënën e tij


Një djalë dyvjeçar ka qëlluar për vdekje me armë nënën e tij.
Ngjarja ka ndodhur në qytetin Milwaukee në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur gruaja po udhëtonte në një automjet bashkë me të birin.

Rasti vjen ndërkohë që dy muaj më parë, një nënë u qëllua në rrethana të ngjashme në Florida.

Departamenti i Milwaukee se gruaja 26 vjeçarja vdiq në vend pasi u qëllua me armë.
Fëmija ishte ulur në ndenjësen e pasme të automjetit kur kapi armën dhe qëlloi nënën, e cila drejtonte automjetin.

Babai i fëmijës tha se makina ishte në pronësi të të dashurit të vajzës së tij. Askush tjetër nuk është lënduar në këtë incident.
dj