Dite e paharruar për Era Kuksin(foto)

1aQuhem Era Kuksi, nxenese e klases se pare ne shkollen “Mustafa Bakiu” ne Prizren. Sa e lumtur ,kete vit fillova klasen e pare me Abetaren e Perbashket te Shqiperise,ne shkollen e Re te bukur ,me mesuesen time te dashur ,me nxenes te rinj qe nuk i njihja me pare .Kete vit shume kenaqesi te pafundme ,me vellain tim bukurosh Amarin 1 vjecar .Gezimi me i madh kur mora cmimin Miss Buzeqeshja .Keshtu me rradhe me shkoj ky vit gezim pas gezimi ,por sot ishte gezimi me i madh kur u ngrita nga gjumi me endrra te bukura qe kisha pare ter naten .Bina me puthi ne faqe me perqafoi fort duke me thene :Qofsh e lumtur ERA !Babi ,vellai im Amari me perqafuan dhe gjith familjaret e mi te gezuar me uronin ditelindjen dhe te them te verteten une dukesha si Princesha e shtepise (keshtu me thote halla ime po thuajse cdo dite )
Me mungon dicka i thoja vetes ….. a thua mami im …?
Babi dhe Bina me veshen me rroba te bukura ,me bene gati per ne shkolle .Te gjitha gjyshet i duan mbesat dhe niperit e tyre edhe gjyshja dhe gjyshi im me duan shume ,e sot gjyshja me hallat e mia me shoqeruan per ne shkollen e bukur “Mustafa Bakia” Ju thash me pare ,ndoshata e lavderoj veten po sot isha Princesha me e bukur .Me rrihte 5zemra me fort ,jo vetem nga gezimi i ditelindjes ,por nga mami im qe ishte me e lumtura ne bote qe me shikonte sot te rritur 7 vjecare e rrethuar nga te gjithe familjaret e mi ,me nxenes qe me dhuronin dhurata te ndryshme .Per pak caste mesuaesja na la qe te kendonim ,te benim foto ,te qeraseshim me embelsira e cokollata te ndryshme .Sa e lumtur isha o Zot ,nuk mund ta merrni me mend .
Nuk dija ke te perqafoja me pare ,me ke te dilja me pare ne foto ,e po them perseri Princeshe isha bere dhe kerkoja te beja poza te bukura se jam edhe modele Miss Buzeqeshja.
Shume urime per ty ERA kendonin shoket dhe shoqet e klases ,por nje ze me i embel me cingerronte ne veshin

 

6tim …. kthej koken dhe shikoj mamin tim ,kendonte dhe buzeqeshte duke me thene :Urime Era !
Qofsh gjithnje e lumtur!
Suksese ne mesime !

Sose 3 4 1Bajraktari/LajmeOnline/