Ditari seksual i stjuardesës së martuar… Mos e humbni! (FOTO)

3-209-620x330-530x300Një ditar seksi ka ndezur një betejë ligjore në Holandë.
Ditari mbahej nga një stjuardesë e martuar, e cila përshkruante marrëdhëniet seksuale me kolegët.
Por i shoqi e zbuloi dhe tentoi ta publikonte në media.
46-vjeçarja mbante një ditar intim për lidhjet e saj me kolegët e kompanisë Transavia.
Por ditari i nënës së katër fëmijëve u zbulua nga i shoqi, që u tërbua kur e lexoi.
Ai menjëherë ua dërgoi mediave në Holandë.
Në ditar ka detaje për aktivitetin seksual me meshkuj të tjerë në avion, gjatë ndalesave dhe në hotele.
I shoqi donte që çdo detaj të bëhej publik, por kompania ajrore e dërgoi çështjen në gjyq duke kërkuar bllokimin e publikimit të ditarit.
Thuhet se padinë e ka bërë vetë stjuardesa, e mbështetur nga linja ajrore.
Kompania thotë se publikimi do i shkaktonte një dëm të madh.
Ajo shton se një hetim i brendshëm ka zbuluar se siguria e pasagjerëve nuk është vënë kurrë në dyshim.
Kompania i ka kërkuar stafit që të mos flasin me median.3-209

2-301