Dieta e blogeres që pushtoi rrjetin: humbi 25 kg në vetëm 100 ditë

Mësuesja dhe blogerja 26-vjeçare Sophie King, u bë shumë e njohur pasi publikoi dietën që e ndihmoi të humbte 25 kilogramë në 100 ditë. Para se ajo ta fillonte atë, ajo peshonte saktësisht 88 kilogramë.

Por, kjo i shkaktoi asaj shumë probleme shëndetësore dhe pikërisht pas kësaj ajo filloi të ndiqte një plan të rreptë diete. Ajo u fokusua tek përzgjedhja e ushqimeve dhe jo tek pilulat. Ajo e publikoi dietën në blogun e saj dhe tërhoqi 10 mijë ndjekës.

Çfarë duhet të hani:

Niseni ditën me ½ lëng limoni me 1 filxhan çaji ujë të ngrohtë. Përdorni çaji jeshil bio sepse është shumë më efektiv. Duhet që të konsumoni rreth 170 gram proteina në ditë, që mund të jetë mish pule ose peshk.

Për sa i përket karbohidrateve merreni nëpërmjet orizit kaf, duke konsumuar ½ filxhan çaji në ditë. Kini parasysh të përdorni vetëm yndyrna të shëndetshme si vaj ulliri.
Konsumoni 1 gotë kos në ditë dhe pafund perime me glicemi të ulët. Pasditen shoqërojeni me turshi, humus ose një grusht arra.

Çfarë duhet të eliminoni:

Grurin

Sheqerin e bardhë

Sheqernat artificialë

Kafeinën (përveç çajit jeshil)

Qumështin

Asnjë lloj ushqimi midis orës 8 të darkës dhe 8 paradite

Stërvitje shtesë