Detajet të reja, Elton Çiça mbeti i vdekur me 2 plumba në kokë, mbante pistoletë me vete, i dyshuar Ervis Imeri


Ngjarja e rëndë e ndodhur mbërjen e djeshme deri më tani ka vetëm një të dyshuar, Ervis Imerin. Ndërkohë që mësohet se Elton Çiça dje ka qenë në tavolinë me pesë persona, ku mes tyre flitet se njëri ishte gazetar.
Ndërkohë që nga kjo ngjarje, e cila e ka zanafillën marsin e vitit të kaluar, kur Elton Çiçës iu grabitën dhe dhunuan dy prindërit në Tepelenë, dalin detaje rreth autorit të krimit. Ai nga pamjet filmike duket se ka qenë me kapele në kokë , xhinse dhe xhup. Elton Çiça dyshohet se i ka vendosur më herët tritol vëllait të Ervis Imerit. Ndërkohë që nga sa mësohet viktimës i është gjetur dhe një pistoletë në çantë, çka lë të kuptohet se ai mbrohej.
daa