Dëshironi të lini duhanin? Soda e bukës do t’ju ndihmojë

screenshot-6_1464117468-4167303

Soda e bukës është e sugjeruar si ilaç për të ndihmuar në lënien e duhanit nga Richard Webster dhe ekspertë tjerë të kësaj fushe, pasi efektet e saj janë të menjëhershme.

Për ta bërë këtë, thjesht vendosni një sasi modeste të sodës së bukës në gjuhë, kurdo që ndjeni nevojën të pini duhan, transmeton Telegrafi.

Ose një lugë gjelle sodë buke e përzieni me një gotë ujë dhe e pini, dy herë në ditë në javën e parë, pastaj një herë në ditë gjatë javës së dytë.

Këtë metodë provojeni për disa javë, pastaj ndalojeni në momentin që keni ndaluar edhe lënien e duhanit. Kini kujdes, pasi sasia e madhe e sodës së bukës nuk është e mirë për veshkat.

– See more at: http://lajmi.net/deshironi-te-lini-duhanin-soda-e-bukes-tju-ndihmoje/#sthash.MBL0QiV0.dpuf