Demi e vret gruan spanjolle para burrit dhe fëmijës (Video+16)

Demi-620x330-530x300Një nënën e dy fëmijëve ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga demi në festivalin e vrapimit të demave në Spanjë, në të cilin ajo po merrte pjesë bashkë me burrin dhe njërin prej fëmijëve.
Sifia Lopez Gonzalez kishte tentuar t’i ikte demit pas rrethojave në rrugët Moratalla në Murcia në juglindje të Spanjës, kur u godit nga ai dhe vdiq nga lëndime më pas, raporton Mail, përcjell Express.
Dyzet e shtatë vjeçarja pësoi lëndime fatale në brak nga briri i demit, nga të cilat vdiq pas disa orësh në spital.