Dembele tek Barcelona për 150 milionë euro

Me arkat e tejmbushura pas largimit të Naymar tek PSG, Barcelonës nuk i dridhet “dora” të hedhë 150 milionë euro për yllin e Dortmund, Ousmane Dembele.

Duket se ky është një kapitull i mbyllur dhe tashmë pritet vetëm nënshkrimi i kontratave, pasi një oferte të tillë vështirë se gjermanët do t’i thonin jo.

Oferta e katalanasve është afro 10 herë më e lartë nga sa gjermanët paguan vitin e kaluar për të pasur shërbimet e francezit.

/ Top Channe