Çobani nga Korça kërcënon studenten: Bej seks me mua ose të hodha ne YouTube të shikojë bota


Nuk kanë fund çudirat në Shqipëri, një vend i vogël, por që çdo ditë ndodhin ngjarje sa të pabesueshme aq dhe reale. Një studente e vitit të dytë në Bachelor ka denoncuar pranë Jetaoshqef.al kërcënimet që merr nga një djalë që punon çoban.Ai e quan vajzën kolonjare dhe i kërkon asaj që të kryejnë marrëdhënie seksuale ose do e dhunojë seksualisht dhe videon do e publikojë në YouTube. Në mesazhe ai shprehet se jeton në Durrës për të bërë për vete vajzën, por realisht jeton në një fshat të Korçës, ku dhe punon çoban. Djali me iniciale A.T., i thotë studentes se kushëriri i saj i ngacmon të dashurën, për të cilën vajza thotë se nuk e ka të tillë.
Keni bere denoncim për këto kërcënime?

Jo nuk e kam ber nje kercenim pasi personi ne fjale jeton ne nje zone te thelle rurale. Esht nje tip qe mund ta quash disi te semure.. ne fotot qe ju kam cuar un me ka kercenuar mua dhe nje kusheririn tim.. duke then se i ka mare te dashuren.

Po ku bazohet që e thotë ketë?

Nuk ka dicka konkrete.. te njejtin mesazh ose dicka te ngjashme kane mare dhe disa kusherinj te mijte.

Po si ju ka gjetur të gjithëve që ju shkruan këto mesazhe?

po ju shpjegoj.. Vajza ne fjale per te cilen ai e kercenon eshte e njohura ime.. ai e njeh sepse punon coban ne familjen e saj. besoj se nga fb ndoshta na ka gjetur pasi mendon se kusheriri im i ngacmon te dashuren.. por ne realitet e ka kusherire vajzen ne nje fare menyre mund ta quash te fiksuar pas saj.

Ai jeton në një fshat të Durrësit ku dhe punon çoban?

Jo, ai jeton ne nje fshat te korces por mu prezantua nga durresi.

Familjet janë në dijeni të këtyre mesazheve kërcënuese ndaj jush?

Prindrit jo. Kusheriri im i pare e qe esht pjese e kërcënimit ja kam komunikuar kete gje. jam qetsuar disi me faktin pasi ai me tha qe nuk ka mundesi qe ai tju cenoje ju dhe vajzen ne fjale.. pasi eshte nje mjeran qe punon per buken e gojes.
ov