“Çmendet” moti këtë fundjavë, meteorologët: Kjo s’është normale

Është java e dytë e shtatorit dhe pas shirave të rrëmbyeshëm dhe rënies së temperaturave të gjithë nxorëm nga garderoba rrobat e dimrit.
Mirëpo, meteorologët thonë se valët e të ftohtit janë tërhequr për të sjellë këtë fundjavë temperatura mjaft të larta dhe kohë të përshtatshme për plazh.

Kështu, dy ditët në vijim do të jenë me temperatura të larta dhe duket se edhe fillimi i javës tjetër do të dominohet nga një mot i tillë.