Çifti blen autobusin e vjetër në eBay dhe e shndërron në një shtëpi mahnitëse

A lodheni ndonjëherë duke jetuar në të njëjtin vend?

Rutina e përditshme mund të jetë e mërzitshme ndonjëherë, por është mirë të kesh shtëpi të rehatshme.

Nganjëherë, thjeshtë ke nevojë për një udhëtim përreth botës. Eh kjo është ajo çfarë një çift – Tom Grantham dhe Kay Barnes – patën nevojë.

Çifti bleu një autobus të vjetër në eBay për 1,200 funte, pasi kishin një ide fantastike me të, transmeton Gazeta Express.

Çifti shpenzoi edhe 10,000 funte të tjera duke rindërtuar copën e vjetër të transportit publik, duke e transformuar atë në shtëpinë me motor më të mirë që e keni parë ndonjëherë.

Nga një autobus i vjetër me ulëse të prishura dhe dysheme të shkatërruar, ky autobus tani ka shtretër, kuzhinë, banjo dhe kamin.