Chelsea serioze për Rooney

wayne-rooneySkuadra e Chelseat ka marrë me seriozitet transferimin e sulmuesit të Manchester United pas dështimit për të transferuar Edinson Cavanin, i cili duket se është i lidhur me kalimin tek PSG.

Mourinho po vëzhgon edhe Luis Suarezin, por janë të gatshëm të barazojnë pagën javore prej 240 mijë funteve me një kontratë pesë vjeçare që do të kaloj vlerën prej 60 milionë eurove në total, nëse ai mund të gjej rrugën jashtë Old Trafford.

Si alternativë më e lirë shihet Christian Benteke i Aston Villas.

Lajmet e fundit mbi tregun e transferimeve mund ti gjeni tek uebfaqja mike SkuadraIme.com

Chelsea serioze për Rooney – http://bit.ly/10KwjV4
Anglezët interesohen për Joveticin – http://bit.ly/15aaBsI
Gareth Barry kah Arsenali – http://bit.ly/1akbRRh
Anzhi mohon interesimin për Nani – http://bit.ly/12eYqJA
S’ka oferta për Higuain, Ronaldo përjetë – http://bit.ly/11y62Mi
Zyrtare: Mkhitaryan është i Dortmundit – http://bit.ly/1ddMfS4
Alonso refuzon kthimin në Premier League – http://bit.ly/12Aw10s
Newcastle provon për Bent dhe Remy – http://bit.ly/14FOyvA
Benteke kërkon largimin nga Aston Villa – http://bit.ly/15aaRIf
E ndërrojnë për topa – http://bit.ly/184tQXE
Strootman drejt Romës – http://bit.ly/1a8aGk4
Bojan: ‘Italia ishte gabim’ – http://bit.ly/171xXlY