Burri del nga burgu, mbetet pa fjalë kur kthehet në shtëpi

Një burrë i cili kishte qëndruar në burgun e Rrogozhinës i dënuar për “dhunë në familje”, ka mbetur pa fjalë kur është kthyer në shtëpi.

Me kthimin në banesë ai nuk ka gjetur asnjë njeri, as gruan dhe as fëmijët.

Më konkretisht 44-vjeçari G.T., me banim në Tiranë, ka shkuar në polici ku ka thënë se bashkëshortja L.T., 37 vjeçe është larguar bashkë me fëmijët, në kohën që ai ishte dënuar me burg.

Nga ana e uniformave blu pas denoncimit të bërë këtë të shtunë nga 44-vjeçari, vijon puna për gjetjen e gruas dhe të fëmijëve të G.T dhe fëmijëve.

Ndërkohë lidhur me këtë rast materialet iu referuan Prokurorisë së Tiranës për ndjekje të mëtejshme.