Britaniku shkatërron McLarenin e vet të ri 215 mijë funtesh vetëm 10 minuta pasi që e bleu (Foto)


Njëri nga super makinat britanike më luksoze u bë paksa më e pa zakontë pasi që pronari i ri i një McLareni ia arriti ta aksidentojë atë vetëm 10 minuta pasi që e bleu për 215 mijë funte.
The Telegraph shkruan se aksidenti ndodhi në Essex javën e kaluar. Fqinjët raportuan se e kishin parë fqinjin e tyre duke festuar me një shishe shampanjë në dorë në momentin kur makina e tij e re kishte mbërritur në shtëpinë e tij. Por brenda minutave vozitësi e përplas më një pemë dhe e shkatërroi atë.
k1

k2