Bota e futbollit krenohet me atë që ka bërë Ronaldo (VIDEO)

3db7913c538938518c462db15a430fee-6-650x358Cristiano Ronaldo ka dhënë një shembull të mirë për komplet botën e futbollit. Ai ka takuar ish yllin e Rangers, Fernando Ricksen, i cili lufton me sëmundjen ALS. Ai realizoi një fotografi dhe i bëri një dhuratë derisa ishte i shoqëruar nga menaxheri i tij, Jorge Mendes dhe presidenti i Real Madridit, Florentino Perez.