Bota “do shuhet”, muajin e ardhshëm. Parashikohet përplasja me planetin X

Lajme të këqija vijnë për ata që kanë bërë plane për në fund të muajit të ardhshëm.
Sipas teorive konspirative, Planeti X do të përplaset me Tokën.

Më 21 gusht hëna do të mbulojë diellin duke shkaktuar kështu eklipsin e plotë të diellit. Kjo do të çojë në uljen e temperaturave duke zhytur më shumë se gjysmën e planetit në errësirë.

Në fillim të 2016, numerologu dhe vëzhguesi i yjeve David Meade parashikoi se Tokës do t’i vinte fundi në shtator, bazuar në shkrimet biblike dhe pozicionin e yjeve dhe planeteve.

Sipas tij, data e saktë e apokalipsit do të jetë 23 shtatori 2017, bazuar në kapitullin 12 të “Librit të Zbulimeve” duke e përshkuar këtë si një “shenjë nga parajsa”.

Por a mund të jetë e vërtetë kjo? Na mbetet vetëm të presim./ JOQ.al

Burimi: ( http://www.ladbible.com/now/weird-the-world-is-going-to-end-in-september-according-to-conspiracist-20170807?c=1502099219249 )