Blerim Xhemaili “bombardon” me tre gola Torinon – VIDEO

largea_xhemajli11364682552Spekakël dhe goleadë në ndeshjen mes Torinos e Napolit. Takim i fundit i javës së 30 përfundoi me rezultatin 3-5, me protagonsitë Xhemaili e Cavanin që shënuan përkatisisht një tregolësh dhe një dy golësh. Ishin të kaltërit ata që kaluan të parët në avatazh me anë të sulmuesit shqiptar që luan për kombëtaren e Zvicrës, Blerim Xhemaili , por vendasit barazojnë me Barreton.

Hamsik humb mundësinë për të shkuar në dhomat e zhveshjes në avantazh pasi humbi një penallti. Megjithatë në pjesën e dytë Napoli duket i karikuar dhe Xhemaili shënon golin e dytë.

Torino përfiton një penallati dhe Jonathas tregohet i saktë në ekzekutimin e saj për të thelluar rezultatin në 3-1 Meggiorini. Por Xhemaili vendos të bëhet protagonisti i mbrëmjes pasi arriti të shënonte golin e tretë, për t’i lënë vendin një dygolëshi të Cavanit në minutat e 84 e 90. Skuadra e Mazzarit ringjitet në vendin e dytë me 59 pikë, – 9 nga Juventusi. ndërsa Torino gjendet në vendin e 14 me 35 pikë.