Betejë e përgjakshme mes policisë dhe një kriminelit (video)

479719_474480665939061_692207740_nPamjet në betejën e “luftës” të policisë me një kriminel të uzurpuar në një shtëpi janë shumë ashpra dhe të tmerrshme!

Autori i kësaj kasaphane, Kevin Collier pasi qëlloi me armë zjarri vajzën e tij 1-vjeçare dhe më pas nënën e saj, nuk ngurroi të shkëmbente zjarr dhe me policinë. Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje për të ndihmuar situatën dhe të arrestonin kriminelin.

Por, situata për pak doli jashtë kontrollit pasi policia u befasua nga agresiviteti i Kevin Collier i cili sapo pa një polic të ekspozuar e qëlloi atë me armë duke e plagosur rëndë në qafë. Padyshim që kjo tmerroi gjithë kolegët e policit. Ndërkohë kameramani dhe reporteri u shokuan.

Ndërkohë beteja zgjati për disa orë, u desh ndërhyrja e forcave speciale të SWAT dhe dy helikopter të policisë derisa së autori të asgjësohej./Lajme Online